Pürüzsüz Cilt İsteyenlere: Maya Maskesi Tarifi

0
1.938 Okunma

Uzak doğuda maya maskesi tarifi hemen hemen her kadın tarafından uygulanıyor. Dikkat ederseniz uzak doğulu kadınların ciltleri çok temiz ve berraktır. İşte bunun büyük bir kısmı, sizlere tarifini vereceğim maya maskesinden ötürüdür. İlk uygulamada faydasını göreceğiniz için sürmeden önce cildinize dikkatlice bakın büyümüş gözenekleriniz küçülecek ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Cildinizde oluşmuş olan kaz ayakları ve kırışıklıklarda zamanla azalmayı fark edeceksiniz. Maya maskesi tarifi, karma ciltler için uygundur.

Maya Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • Yaş Maya ( 1 çorba kaşığı )
  • Süt ( 1 çorba kaşığı ) oda sıcaklığında tercih edilmesi daha faydalıdır.

 

maya maskesi tarifi

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Cam bir kase içerisine maya ve sütü katın olabildiğince fazla karıştırın. Karıştırdıkça kremsi bir kıvam elde edeceksiniz. Daha sonra karışımı alıp yüzünüze uygulayın. Maya maskesi tüm yüzünüzü kapatsın. Dikkatli bir şekilde göz kapaklarınıza ve göz altınıza da uygulayın. Uygulama işlemi bittikten sonra cildinizde 30 dakika kadar bekletin. Mimik yapmamanız önemlidir maskeyi çatlatmayın lütfen.
Bekleme süresi sonunda maya cildinizde sertleşecektir ve cildinizi çok gergin hissedebilirsiniz. Temizleme esnasında ılık su tercih edilmelidir. Lütfen bu esnada cildinize hassas davranın.
İlk uygulamada oluşabilecek yer yer kızarıklıklar ve yanma hissi geçicidir ayrıca kremsi yatıştırıcı tıraş losyonu ya da bebekler için kullanılan katkısız nemlendiriciler iyi gelecektir. Bir sonraki maskenizde cildiniz aynı tepkiyi göstermeyecek bana güveninin.

Tavsiye

Bu yüz maskesini;

  • 20’li yaşlarda ayda bir,
  • 30’lu yaşlarda 15 günde bir,
  • 40’lı yaşlarda haftada bir,
  • 50’li yaşlarda haftada iki ya da üç kez uygulayınız.

 

Ekleme: Sevgili hanımlar! Maya maskesi için kuru maya mı – yaş maya mı çelişkisinde kalanlar için cevap YAŞ MAYA.

Maya, yüksek dozda protein, B2 ve B6 vitaminleri içeriği ile cildin yeniden yapılanması ve hücre yenilenmesinde etkili bir üründür. Ayrıca mayada bulunan potasyum da dokularda biriken toksik maddelerin vücuttan atılmasını, cildin atık maddelerden arınmasını sağlıyor. Bu bakımdan maya, yüzyıllardır cilt bakımında kullanılan bir malzemedir.Ciltte özellikle dış etkenlerden kaynaklanan yağlanma, cansızlık, solgunluk gibi sorunlarda maya maskesi tarifi iyileştirici rol oynar.

 

pinkolata

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here