Makyaj Tüyolarımı Paylaşıyorum!

0
1.423 Okunma
makyaj tüyoları

Selam kızlar!

Bugün sizlere makyaj tüyoları vereceğim. Sosyal medyada binlerce make up videosu var fakat tek düze genellikle gece makyajı ve günlük makyajlarından bahsediyorlar ya da ürün reklamı yapıyorlar fakat ben sizlere çok önemli, benim de tecrübelerimden yola çıkarak hazırladığım makyaj tüyolarından bahsedeceğim. Hemen en önemlisinden başlayalım Makyaj Bazı.  Cilt kusurlarını kapatan fondöteninizi sürmeden önce kesinlikle kullanmanızı önerdiğim üründür. Neden mi makyaj bazı kullanmalıyız?

Pinkolata’nın Makyaj Tüyoları

Cildimizle fondötenin temas etmesini önlüyor ve gözeneklerin dolmasını engelliyor yani araya bir duvar örüyor. Sivilce ve yağ bezesi oluşumunu minimuma indiriyor.  Fondötenin cildinizde eşit oranda yayılmasını sağlıyor ve yer yer oluşan topaklanmaları engelliyor. Zaten makyaj malzemelerine çok para harcıyorum bide böyle bir ürüne bütçe ayıramam diyenler için de önerilerim var.

Erkeklerin kullandığı kremsi tıraş losyonu da işinizi görecektir. Bazı arkadaşlarım nemlendirici krem kullanıyor ama bu durumdan memnun olanda var şikayetçi olanda. Kuru cilde sahip arkadaşlara tavsiye edebilirim fakat karma ya da yağlı bir cilde sahipseniz tavsiye etmem çünkü  yağlı bölgeler fondöteni kusuyor ve aşırı parlama, topaklanma yapıyor bu nedenle çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor. Bazla ilgili söyleyebileceklerim bu kadar bir diğer makyaj tüyoları da ilginizi çekebilir diye düşünüyorum.

makyaj tüyolarım

Bende makyaj yapıyorum fakat benim ki neden bu kadar güzel görünmüyor diyorsanız makyaj tüyoları size yardımcı olacaktır. İkinci tüyom “liquid concealer“. Ürünü İngilizce yazmak durumundayım çünkü bu ürünü kozmetiklerden bu şekilde daha rahat talep edebilirsiniz, Türkçesi için kamuflaj göz çevresi aydınlatıcı likit kapatıcı olarak da isteyebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız fondötenden biraz daha açık bir ton almanız gerekir fazla değil bir tık daha açık bir ton olması yeterli.

Çok fazla markanın ürünü var herhangi bir marka adı yazmayacağım fakat bu ürünün makyaj üzerindeki mucize farkını söyleyebilirim. Sadece tek ton kapatıcı yüzünüzdeki gözaltı morluklarını ve koyu cilt lekelerini tam olarak kapatamaz. Bu ürün iyi bir kamuflaj kapatıcı görevi görüyor ve göz çevresini de aydınlatıyor bu sayede yüzünüz çok daha berrak ve kusursuz bir görüntü elde ediyor. Bu ürünler fondötene göre daha uzun kalıcılığı olan ürünler olduğu için gün boyunca yüzünüze yansıyan yorgunluk ifadesini iyi saklıyor.

Küçük bir makyaj tüyosu daha vereyim, ince dudakları kadınların koyu renkli ruj tercih etmesi çok yanlıştır. Daha açık pastel tonlarda dudak kalemi yada parlak açık renkli likit ruj kullanmaları gerekmektedir. Açık renkli likit rujlar parlatıcı diye de kullanılıyor halk dilinde. İltifatları duyar gibiyim kızlar =) Deneyin ve farkı hissedin.

Devamı gelecek…

pinkolata

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here