Kartalkaya Dorukkaya’da Kayak Yapmak!

0
1.054 Okunma
kartalkaya

Bu sene kayak tatili için seçtiğim mekan Kartalkaya’daki Dorukkaya Oteliydi.
İstanbul’dan Uludağ’daki otellere nazaran daha kolay gidilebilen bir yer.
Sabah erkenden yola çıkılarak, sapancada bir güzel kahvaltı yapıldıktan sonra toplamda 300 KM yol katederek gidebileceğiniz bir yer.
Aracınızda kar lastiğinizin olmasını tavsiye ederim. Bu sayede rahatlıkla otele kadar ulaşabilirsiniz. Kar lastiğiniz olmasa bile yolda zincir satan onlarca insan var. Sonradan aracınıza rot balans yaptırmak zor gelmeyecekse tabi ki:))
ETS tur ile otobüs yolculuğu da yapabilirsiniz bu da bir alternatif. Hangisi size uygunsa artık.

Dorukkaya Otelinde Yaşadıklarım

Öncelikle ilk giriş kısmına baktığımızda birazcık küçük bir karşılaması var  aslında çok önemli bir şey değil ama turların bir anda içeriye girdiğini gördüğünüzde ayakta duracak yer bulmak pek mümkün olmuyor.
Karşılama kısmı fena değil yeterli elemanları yok ama yine de yardımsever ve güler yüzlüler. Neyse çok uzatmadan oda kısmına geçelim:)
Anahtarı alıp oda kısmına ilk çıktığımda şok olmuştum. 5.Kattı odamız dimdik yukarı çıkan bir merdiven aman Allah’ım bu ne dedim 🙂 Yukarı çıktığımda ise ayrı bir facia küçücük bir oda neredeyse kendimi zor döndürebileceğim bir banyo:) azıcıkta bi yer bulup sıkıştırdıkları dolap 😛
Görseniz Allah’ım ben nereye geldim dersiniz:)) Neyse ki sadece bir gece yattık orada sonrasında normal bir odaya aldılar. Tavsiyem 5. katta kesinlikle kalmayın.Bize verdikleri oda oradakiler arasında en iyisiydi. Daha kötülerini de temizlik yapanlardan gördük! 4. kat ve altı odalar güzel biraz şanslıysanız pisti gören bir oda alabilirsiniz. Oda konusunda en çok bizi üzen yatakların kalitesi oldu, çok rahat ve konforlu değiller hatta sabahları hep bir yerimiz ağrıyarak uyandık. 4 kişiydik, dördümüzde aynı şeyi söyledik.
Lobi kısmına gelince, orası güzel koltuklar rahat 🙂 karşılıklı iki adet 2‘li koltuk oturması keyifli ama o ortada bacaklarımızı nereye koyacağımızı şaşırtan sehpa olmasa daha iyi olurdu. 🙂
Manzarası Lobinin süper direk pisti ve kayak yapanları görüyor… Kayak yapmasan bile oturup saatlerce orada izleyebilirsin insanları.

kartalkaya dorukkaya
Pistler çok güzel, yeni kaymak isteyenler içinde iyi kayakçılar içinde yer var. İster teleski , ister telesiyej hangisi size uygunsa onu kullanırsınız.
Pistlere giden yol gayet güzel. Kayak yada snowboard kiralamak isterseniz günlük 65 TL ile 80 TL arasında değişiyor. Tavsiyen Kartalkaya’ya çıkmadan aşağıdaki yerlerden kayaklarınızı kiralamanız. Günlük 20-25TL ‘ye geliyor çünkü:)
İlk girdiğinizde öğlen yemeği vermiyorlar, çıkacağınız gün ki öğle yemeğini veriyorlarmış buda bir saçmalık ya neyse… Yemekler genel olarak fena sayılmaz. Çok lezzetli diyebileceğin az şey var. Vasat bir açık büfesi var diyebiliriz.
5 Çayında sunulan yiyecekler genel olarak lezzetsiz. Alınan tabakların dolu bir şekilde geri döndüğünü çok gördüm.
Hafta içi 4 gece -5 günlük gittik . 2 kişilik oda da kişi başı 207TL ödedik. ETS ile otelimizi ayarladık ve kendi aracımızla gittik.
Amacınız tatil yapmaksa sadece bu otel size pek uygun olmaz, amacınız sadece kayak yapmaksa işte gerçekten size uygun bir yerdesiniz.

pinkolata

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here