Hindistan Cevizi’nin Yağını Çıkardık…Faydalarına Doyamadık…

0
1.042 Okunma
hindistan cevizi yağı

Tropikal bölgelerin vazgeçilmezi hindistan cevizi yakın bir zamana kadar sadece yenilebilir bir meyve olarak bilinirdi. Ta ki kozmetik sektörü bu meyvenin faydalarını keşfedene kadar.
Yapılan bir çok çalışma sonucunda görüldü ki hindistan cevizi yağı tırnağımızdan kirpiğimize kadar bir çok faydası bulunmakta..

Çılgın kozmetik sektörü hindistan cevizinin yağını süzerek insan vücuduna bir çok faydası olan bu meyveyi yemeklerde de lezzet vermek ve daha sağlıklı beslenmek için kullanılan harika bir yağ haline dönüştürdü.

Faydaları say say bitmez bu yağdan bahsederken hangi birinden başlasam bilemedim.

İlk olarak saçlardan başlamak gerekirse duşa girmeden önce saça güzelce yedirilen hindistan cevizi yağı ile 45-60 dk arası beklemek size harika parlak saçlar sağlayacaktır. Deneme maliyeti çok fazla olmayan marketlerde bile rahatlıkla bulabileceğiniz hindistan cevizi yağını saçlarınızın parlaması için mutlaka denemelisiniz.Ayrıca okula giden küçük çocuklarınıza da belirli aralıklarla sürüp saçına bakım baktığınız gibi bitlenme gibi bir durum söz konusu olduğunda temizlenmeye yardımcı olmaktadır.

Hindistan cevizi yağı iyi bir makyaj temizleyicidir. Pamuğun üzerine küçük bir damla damlatarak gözünüzdeki o yoğun makyajı suya dayanıklı bir ürün olsa dahi çıkarır.. Erkeklerde özellikle traştan sonra losyon kullanmak yerine hindistan cevizi yağını kullanabilirler.

Yaz yaz bitmeyen hindistan cevizi yağının faydalarından biri de mantarlar ve siğillere iyi geldiğidir. Özellikle bağışıklık sisteminin düştüğü dönemlerde ciltte oluşan mantarlar ve siğillerin yok olmasında etkisi büyüktür.
Bunun yanı sıra gözdeki arpacığa ve ciltteki akneler sürülerek tedavi edilir.

Günde bir tatlı kaşığı içildiğinde vücutta fazla yağ oluşumunu engeller, toksinleri atar ve mide rahatsızlıklarında şişkinliği önler.

Bu liste bu şekilde uzayıpppp gider ..
Daha birçok faydasının olduğuna eminim o yüzden bu yazımı burda bitirmiyorum. Faydaları öğrendikçe sizlerle paylaşacağım.

pinkolata

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here