Evde Diş Beyazlatma Tarifiyle Kocaman Gülümseyelim!

0
893 Okunma
diş beyazlatma tarifi

Gün içinde tükettiğimiz asitli ve kafeinli içecekler yüzünde dişler sararıyor ne yazık ki. Hepimiz bu dertten muzdarip oluyoruz. Çünkü biz kızlar kocaman gülümsemek istiyoruz. Şimdi size evde diş beyazlatma tarifi ile nasıl kocaman gülümseyeceğimizi göstereceğim. Kendi uyguladığım yöntemden çok memnunum bu yüzden sizinle de paylaşmak ve gülümsemelerinize ortak olmak istedim.

Diş Beyazlatma Tarifi (Kendi Uyguladığım Yöntem)

  1. Bir yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağını alıyoruz. İçine çok değil bir tutam zerdeçal katıyoruz. (Aktarlardan büyük süpermarketlere her yerde satılıyor artık bu malzemeler.) Bu ikisini iyice karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz.
  2. Önemli ayrıntı, yatmadan önce dişlerimizi fırçaladıktan sonra uygulamamız gerekiyor yani bu işlemi uyguladıktan sonra bir şey yemeyin, içmeyin.
  3. Diş fırçası yardımıyla dişlerimizin üzerine iyice yayıp 8 dakika kadar bekletiyoruz.
  4. Uygulama sırasında fırçanız ve dişleriniz aşırı sarı bir renge boyanacak bu durumdan korkmayın, bu uygulama için günlük kullandığınız fırçadan farklı bir fırça kullanmak faydalı.
  5. Sonra ağzımızı iyice çalkalayıp temizliyoruz. Düzenli aralıklarla (haftada 2-3 kez gibi) devam ettiğinizde daha iyi sonuçlar alacaksınız.

diş beyazlatma

Diğer Diş Beyazlatma Tarifleri

Karbonatlı Karışım

Karbonat, zeytinyağı ve limondan oluşan bu karışımla diş beyazlatma işlemi yapabilirsiniz. Bunun için 1 çay kaşığı ve aynı oranda zeytinyağının üzerine 1-2 damla limon sıkın. Karışımla dişlerinizi iyice fırçalayın. Bu karışımı haftada 2 kere mutlaka uygulayın. Böylece hem ağızdaki bakteriler yok olacak hem de bembeyaz dişlere kavuşacaksınız.

Ada çayı / Tarçın

Şimdiki diş beyazlatma tarifimizde ada çayı, tarçın ve yine limon bulunuyor. 1 çay kaşığı ve yine aynı oranda toz tarçına 1-2 damla limon damlatın. Hazırladığınız karışımla haftada 3 kere dişlerinizi fırçalayın. Kocaman gülüşlere kavuştuğunuzda benimle paylaşmayı da unutmayın. 🙂

Dişleri Parlatan Meyve: Çilek

Orta boy çileği ezip dişlerinizi çilekle fırçalayın. Bunu 1 hafta her gece sürdürün. Diş beyazlatma işlemini yaptıktan sonra herhangi bir şey yiyip içmeden hemen yatın. 🙂

Beyazlatır ve Çürüklere Karşı Korur: Gliserin

Diş fırçasına 1-2 damla gliserin damlatarak dişlerinizi fırçayın. Böylece hem dişlerinizi beyazlatabilir hem de bakterileri öldürerek, çürümeleri durdurabilirsiniz.

 

pinkolata

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here